susikurti-svetaine

Patarimai norintiems susikurti intenetinę svetainę

Svetainės kūrimas gali būti labai malonus procesas, jei esate kūrybingas žmogus ir mėgstate iššūkius. Jeigu pavyks svetainę pabaigti iki galo, būsite patenkinti savimi, be to, išmoksite begalę naujų dalykų! Nors pačiam kurti svetainę, ypač jei tai darai pirmą kartą, tikrai nemenkas iššūkis, reikalaujantis daug laiko, kantrybės ir tvirto charakterio.
Norėdami susikurti intenetinį puslapį, galite užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių (priklauso nuo to, kokio sudėtingumo yra projektas). Dabar yra daugybė puikių įrankių, palengvinančių žmonėms darbą. Tarp jų ir turinio valdymo sistemos – Joomla, WordPress, Drupal. Šios turinio valdymo sistemos siūlo įvairius sprendimus kuriantiems svetainę ir gali būti puiki išeitis turintiems mažą biudžetą ir daug laiko. Internetinę svetainę kurti savarankiškai – nemenkas iššūkis, turintis privalumų ir trūkumų.

Svetainės kūrimo savarankiškai privalumai

  • Patirtis – patys kurdami svetainę, greitai suprasite, kad be papildomų žinių tai padaryti sunku. Jums padės Google arba kitos paieškos sistemos. Jeigu mokate tinkamai ieškoti, internete galite rasti turbūt bet kokį atsakymą svetainės kūrimo ir programavimo klausimais. Visos įgytos žinios, kuriant internetinį puslapį, gali Jums praversti ateityje.
  • Pasitenkinimas – pabaigti kurti internetinę svetainę – labai malonus jausmas. Panašiai kaip nutapyti paveikslą ar pačiam sutaisyti automobilį. Dar malonesnis jausmas apima, jei taisydami svetainės problemą užtrunkate keletą dienų ir pagaliau pavyksta problemą pašalinti. Būten dėl šio pasitenkinimo ir verta pačiam kurti internetinį tinklapį.
  • Kaina – pats kurdamas svetainę, galite sutaupyti nemažai pinigų. Jums nereikės samdyti svetainės kūrėjo ar web dizainerio, jei puslapio kūrimo darbus atliksite pats. Bet svarbu pirmiausia apskaičiuoti, kiek laiko galite užtrukti pats kurdamas svetainę. Tada ir turite nuspręsti, kas vertingesnis – laikas, kurį galėtumėte praleisti dirbdamas savo versle ir uždirbdamas pinigus, ar laikas, kurį sugaišite kurdami internetinį tinklapį.

Svetainės kūrimo savarankiškai trūkumai

  • Laikas – internetinės svetainės kūrimas gali užimti nemažai laiko ir pareikalauti tinkamo nusiteikimo bei motyvacijos. Dizaino idėjos, ypač jei turite viziją, kaip tai turi atrodyti, yra įgyvendinamos santykinai greitai. Sunkiau tampa tada, kai pereinama prie kiek sudėtingesnių puslapio programavimo darbų. Ypač komplikuota situacija gali tapti, jei esate pradedantysis. Surasti klaidą puslapio kode ir ją ištaisyti dažnai trunka kelias valandas ar net kelias dienas. Paprastai tokios problemos sprendžiamos Google paieškoje ieškant likimo brolių ir sesių, kurie jau buvo susidūrę su internetinio puslapio kodavimo problemomis. Taigi puslapio kūrimas gali pareikalauti daugybės laiko tiek pradžioje, tiek ateityje, jeigu norėsite papildyti ar redaguoti interneto svetainę.
  • Žinios – puslapio kūrimas nuo nulio – pasitenkinimą teikiantis ir labai sveikintinas pasirinkimas, tačiau norėdami susikurti puslapį pagal savo viziją ir poreikius turite labai nemažai išmokti. Netgi pačios paprasčiausios ir draugiškiausios vartotojui turinio valdymo sistemos (pavyzdžiui, WordPress’as) reikalauja minimalaus supratimo, kokia yra internetinio puslapio struktūra ir kaip ji veikia. Taip pat reikia mokėti daryti bent jau smulkius pakeitimus PHP ir HTML kode. Jei ketinate turėti išskirtinio dizaino svetainę, privalote išmanyti CSS kodą. Laimei, internetas kupinas mokamų ir nemokamų puslapio kūrimo pamokų, įvairiausių instrukcijų bei forumų, tad jei turite noro ir pasiryžimo išmokti kurti internetines svetaines – pirmyn.
  • Klaidos – ar galite sau leisti kelias dienas išjungti svetainę tam, kad išsiaiškintumėte, kas su ja negerai ir surastumėte kodavimo klaidas? Klaidos, kuriant svetainę, ypač tada, jei tai daro naujokas, yra neišvengiamos. Jeigu Jūs patys negalėsite ištaisyti klaidos, Jums reikės kreiptis į specialistus. Yra nemažai laisvai samodomų web programuotojų, bet jų paslaugos gali būti labai brangios. Tai gali kainuoti tiek pat, kiek sukurti visiškai naują internetinį puslapį.

Jeigu neapsisprendžiate, kurti ar nekurti internetinę svetainę pačiam, susisiekite su mumis. Mūsų internetinių puslapių kūrimo kainos prieinamos kiekvienam. Užuot gaišę savaites ar mėnesius aiškindamiesi, kaip susikurti profesionalią internetinę svetainę, parašykite mums ir mes pateiksime Jums pasiūlymą. Už kelių savaičių turėsite kokybiškai suprogramuotą internetinį puslapį.