kokiasvetaine-man-reikalinga

Kokios internetinės svetainės man reikia?

Jei ketinate kurti internetinę svetainę, privalėsite atsižvelgti į daugybę veiksnių ir atsakyti į kylančius klausimus. Kai kurie jų aprašyti toliau:

Kokia Jūsų internetinės svetainės paskirtis?

Ko Jūs siekiate, kurdami internetinę svetainę? Ar norite padidinti pardavimų skaičių, ar kuo tiksliau informuoti? Ar taip Jūs siekiate sustiprinti bendradarbiavimą su klientu? Ar norite, kad klientai nuolat lankytųsi Jūsų svetainėje, ar klientui jos prireiks tik kartą?

Kurdami internetinę svetainę įsitikinkite, kad jos tikslas – konkretus ir aiškus.

Kam skirta Jūsų svetainė?

Kas iš tiesų naudosis Jūsų internetiniu puslapiu? Ar jis bus pasiekiamas tik registruotiems nariams, ar informacija bus vieša? Jei tik nariams, tuomet – kas bus Jūsų svetainės nariai? Ar jie supras, ką Jūs parduodate, ar žinos, kur tai rasti?
Jei informacija bus vieša, ar eilinis svetainės lankytojas supras specifinę leksiką bei atskirų projektų pavadinimus? Ar Jūsų būsimi svetainės lankytojai naudos seną kompiuterį, o gal iPhone’ą? Turite numatyti savo tikslinę auditoriją dar prieš imdami kurti svetainę.

Kaip dažnai atnaujinsite savo internetinę svetainę?

Svetainės lankytojus visada nuvils pasenusi informacija. Prisiminkite, kad nuolatinė priežiūra ir atnaujinimas lems svetainės ir Jūsų verslo sėkmę.

Tam tikra informacija puslapyje nesikeičia dešimtmečiais. Kitai informacijai atnaujinimo gali prireikti vos po kelių minučių. Tad nenorėdami nuvilti savo klientų, privalote į tai atsižvelgti.

Mes siūlome Jums du pagrindinius svetainių tipus: HTML svetaines su statišku valdymu ir svetaines su turinio valdymo sistema (dinaminis valdymas).

  • HTML svetainė su statišku valdymu. Statiška HTML svetainė labiausiai tinka organizacijai, kurios puslapio turinys nekinta ilgą laiką, o informaciją atnaujinti ar pašalinti prireiks vos kartą ar du per metus.
    Jei Jūs pats mokate naudotis HTML, tokio tipo svetainę galite atnaujinti savarankiškai, bet daugumai klientų prireiks specialisto pagalbos už papildomą mokestį. Kita vertus, susikurti tokią svetainę kainuoja gerokai pigiau.
  • Svetainė su turinio valdymo sistema.Tokia svetainė reikalinga organizacijai, kurios informacinis turinys nuolat keičiasi, arba jei svetainę valdyti ir atnaujinti nori patys organizacijos nariai.
    Turinio valdymo sistemos diegimas kainuoja brangiau, taip pat šiek tiek daugiau atsieina ir svetainės talpinimas (hostingas). Tačiau tokia svetainė vis vien ekonomiškesnė – už atnaujinimą ir priežiūrą Jums nereikės papildomai mokėti specialistui – ją valdysite patys.