Internetinė svetainė: reikia ar nereikia?

Ką patartumėte savo tetai, kuri be proto mėgsta gaminti rankų darbo atvirukus: reikalingas jai internetinis puslapis? Ar internetinės svetainės jai visai nereikia?

Aišku, viskas priklauso nuo daugelio aspektų: ar ji nori juos parduoti ir užsidirbti papildomų pinigų, ar gamindama atvirukus tiesiog mėgaujasi savo veikla, galbūt jai patinka tiesiog kažką padaryti ir padovanoti artimiesiems… Pirmiausiai reikėtų atsakyti į svarbiausią klausimą: kokiu tikslu kurti svetainę? Puslapių kūrimas turi būti tikslingas ir pats savaime turėti tikslą. Tad jeigu teta paprasčiausiai šitaip leidžia savo laisvalaikį, o papildomų pajamų šaltinio neieško – kam jai internetinis puslapis? Juk internetinė svetainė reikalauja ir didžiulės priežiūros. Todėl jei internetinių puslapių kūrimas kelia tik papildomus rūpesčius, leiskime tetai ramiai mėgautis savo mylima veikla ir džiuginti artimuosius.

Visai kas kita, jei teta ieško būdo, kaip papildomai prisidėti prie šeimos biudžeto. Jei šita teta – praktiška moteris, tuomet savaime suprantama, kad iš savo mėgstamos veiklos ji dar sugebės ir pasipelnyti. Tokiu atveju internetinių puslapių kūrimas – puikus sprendimas.

Susikūrusi savo internetinį puslapį, teta jau bus internetinėje rinkoje. Juk būtent internetinė rinka sparčiai populiarėja. Ko tik čia nerasi: siūloma, keičiama, perkama, parduodama ir t.t. Tad teta jau teisingame kelyje. Kas toliau? Toliau pats svarbiausias dalykas, norint būti atrastai ir pastebėtai – originalus ir savitas savęs pristatymas ir pateikimas. Link šito reikėtų keliauti dviems keliais.

Pirmasis kelias – pačios internetinės svetainės priežiūra ir administravimas. Teta turi gerai apgalvoti, kaip patraukti interneto vartotojų dėmesį išskirtiniu svetainės dizainu ir kokybišku internetinio puslapio turiniu: gražiomis nuotraukomis, patraukliais, profesionaliais tekstais. Nepakaks vien įkelti kelis rankų darbo atvirukų pavyzdžius, nurodyti kontaktus ir atsisėdus laukti skambučių. Argi tokių svetainių ne galybė? Interneto vartotojams teta ir jos darbai nesukels jokio pasitikėjimo ir didesnių emocijų. Visi laukia kažko išskirtinio. O jei ne išskirtinio, tai labai malonaus ir keliančio šiltus jausmus.

Antras kelias, kuris driekiasi paraleliai pirmojo (internetinės svetainės priežiūros) – internetinio puslapio populiarinimas paieškos sistemose. Jeigu teta, įvedusi į paieškos langelį „rankų darbo atvirukai“ nori save išvysti kuo aukštesnėje rezultatų pozicijoje, reikalingas įdirbis. Tam pasitarnauja rašomi SEO straipsniai. Geriausia šiuo atveju kreiptis į SEO specialistus, kurie tekstuose patalpins tetai reikalingus raktažodžius, internautus nuvesiančius į būtent jos internetinį puslapį. Ir vėl tampa svarbus pirmasis kelias: jei atvestam lankytojui internetinė svetainė pasirodys neįdomi ir nepatikima, jis čia daugiau nesilankys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 − 1 =